انکودر مدل E50S8-1024-3-T-24 آتونیکس

انکودر مدل E50S8-1024-3-T-24 آتونیکس

انکودر چیست ؟ انکودر وسیله ای است که در ماشین های صنعتی به کار می رود و یک دستگاه الکترومکانیک است که موقعیت زاویه ای یاحرکت یک شفت یا محور را به سیگنال آنالوگ یا دیجیتال تبدیل می نماید . انکودرها از لحاظ ساختمانی به انواع ذیل تقسیم می شوند : انکودرچرخشی یا انکودردورانی :   وسیله ای است الکترومکانیکی که موقعیت یا حرکت زاویه ای یک شفت یا یک محور را به یک کد آنالوگ یا دیجیتال تبدیل می کند انکودر دورانی معمولا از یک یا دو جفت ال ا ...

موجودی : موجود در انبار

برچسب محصول :


انکودر چیست ؟

انکودر وسیله ای است که در ماشین های صنعتی به کار می رود و یک دستگاه الکترومکانیک است که موقعیت زاویه ای یاحرکت یک شفت یا محور را به سیگنال آنالوگ یا دیجیتال تبدیل می نماید .

انکودرها از لحاظ ساختمانی به انواع ذیل تقسیم می شوند :

انکودرچرخشی یا انکودردورانی :   وسیله ای است الکترومکانیکی که موقعیت یا حرکت زاویه ای یک شفت یا یک محور را به یک کد آنالوگ یا دیجیتال تبدیل می کند انکودر دورانی معمولا از یک یا دو جفت ال ای دی فرستنده و گیرنده و یک دیسک مدرج استفاده می کند .

انکودر خطی: دارای انواع نوری و مقاومتی و مغناطیسی بوده و برای اندازه گیری خطی استفاده می شوند نوع نوری دارای خروجی دیجیتال و نوع مغناطیسی و مقاومتی دارای خروجی آنالوگ می باشند .

روتاری انکودر در بسیاری از برنامه های کاربردی استفاده می شود که نیازمند چرخش نامحدود چرخ محرک دقیق از جمله کنترل صنعتی ، رباتیک ، لنزهای عکاسی خاص دستگاههای ورودی کامپیوتر می شود.انکودرها از نظر نوع نظرخروجی سیگنال به دودسته تقسیم می شوند .

الف:مطلق

ب:افزایشی

انکودرها معمولا در سیستم های اتوماسیون و کنترلی در قسمتی نصب می شوند که بتوانند از خروجی فیدبک را برای کنترلر ارسال کنند و پارامترهای زیر را مشخص کنند .

1-اندازه گیری سرعت

2-اندازه گیری و کنترل موقعیت

3-جهت چرخش شفت

مشخصات کلی :

●  منبع تغذیه12-24VDC خروجی محرک (تنظیم)

● مناسب برای اندازه گیری زاویه، موقعیت، بازگشت، سرعت، شتاب و مسافت

● منبع تغذیه: 5VDC، 12-24VDC 5 ±٪

از کاربردهای روتاری انکودر کنترل موقعیت خودکار دستگاههای انتقال است.

 

نوع شفت Encoder روتاری افزاینده - Autonics (سری E50S) - ولتاژ منبع تغذیه (DC) 24Vdc - قطعنامه 3600 pulses / revolution - (فاز خروجی) A؛ ب Z - 1 x خروجی کنترل خروجی Totem pole - نوع اتصال شعاعی - IP65 - قطر (بدنه خارجی) 50mm / (شفت) 8mm

افزایشی
تایپ
50mm
سایز بدنه
1024
دقت
A,.B.Z
نوع خروجی
Totem Pole
نوع کنترل خروجی
12-24 VDC å±5%
ولتاژ تغذیه
تماس با ما 021 - 33 95 61 00