انکودر سری E50S8-100-6-L-5 آتونیکس

انکودر سری E50S8-100-6-L-5 آتونیکس

انکودر چیست ؟ انکودر وسیله ای است که در ماشین های صنعتی به کار می رود و یک دستگاه الکترومکانیک است که موقعیت زاویه ای یاحرکت یک شفت یا محور را به سیگنال آنالوگ یا دیجیتال تبدیل می نماید . انکودرها از لحاظ ساختمانی به انواع ذیل تقسیم می شوند : انکودرچرخشی یا انکودردورانی :   وسیله ای است الکترومکانیکی که موقعیت یا حرکت زاویه ای یک شفت یا یک محور را به یک کد آنالوگ یا دیجیتال تبدیل می کند انکودر دورانی معمولا از یک یا دو جفت ال ا ...

موجودی : موجود در انبار

برچسب محصول :


انکودر چیست ؟

انکودر وسیله ای است که در ماشین های صنعتی به کار می رود و یک دستگاه الکترومکانیک است که موقعیت زاویه ای یاحرکت یک شفت یا محور را به سیگنال آنالوگ یا دیجیتال تبدیل می نماید .

انکودرها از لحاظ ساختمانی به انواع ذیل تقسیم می شوند :

انکودرچرخشی یا انکودردورانی :   وسیله ای است الکترومکانیکی که موقعیت یا حرکت زاویه ای یک شفت یا یک محور را به یک کد آنالوگ یا دیجیتال تبدیل می کند انکودر دورانی معمولا از یک یا دو جفت ال ای دی فرستنده و گیرنده و یک دیسک مدرج استفاده می کند .

انکودر خطی: دارای انواع نوری و مقاومتی و مغناطیسی بوده و برای اندازه گیری خطی استفاده می شوند نوع نوری دارای خروجی دیجیتال و نوع مغناطیسی و مقاومتی دارای خروجی آنالوگ می باشند .

روتاری انکودر در بسیاری از برنامه های کاربردی استفاده می شود که نیازمند چرخش نامحدود چرخ محرک دقیق از جمله کنترل صنعتی ، رباتیک ، لنزهای عکاسی خاص دستگاههای ورودی کامپیوتر می شود.انکودرها از نظر نوع نظرخروجی سیگنال به دودسته تقسیم می شوند .

الف:مطلق

ب:افزایشی

انکودرها معمولا در سیستم های اتوماسیون و کنترلی در قسمتی نصب می شوند که بتوانند از خروجی فیدبک را برای کنترلر ارسال کنند و پارامترهای زیر را مشخص کنند .

1-اندازه گیری سرعت

2-اندازه گیری و کنترل موقعیت

3-جهت چرخش شفت

 

دقت:360 لانگ درایو دور در دقیقه
مقدار ولتاژ:5 ولت
قطر:50 میل
شفت:8 میل

360 لانگ درایو دور در دقیقه
دقت
5 ولت
مقدار ولتاژ
50 میل
قطر
8 میل
شفت
تماس با ما 021 - 33 95 61 00