کنتاکتور مدل LC1D09B7 اشنایدر

کنتاکتور مدل LC1D09B7 اشنایدر

ساختمان کنتاکتور و مزایای استفاده از کنتاکتورها : این کلید از دو هسته به شکل E یا U که یکی ثابت و دیگری متحرک است تشکیل می شود در میان هسته ثابت یک بوبین یا سیم پیچ قرار دارد . وقتی بوبین به برق متصل می شود با استفاده از خاصیت مغناطیسی ،نیروی کششی باعث می شود که تعدادی کنتاکت عایق شده از یکدیگر به ترمینال های ورودی  و خروجی کلید متصل شود و یا باعث گردد کنتاکت ها بسته ی کنتاکتور با ز شوند .در صورتی که مدار تغذیه ی بوبین کنتاکتور قطع شود در اثر نیروی فلزی که داخل کلید قرار دارد هسته ی مت ...

موجودی : موجود در انبار

دسته ها :


ساختمان کنتاکتور و مزایای استفاده از کنتاکتورها :

این کلید از دو هسته به شکل E یا U که یکی ثابت و دیگری متحرک است تشکیل می شود در میان هسته ثابت یک بوبین یا سیم پیچ قرار دارد .

وقتی بوبین به برق متصل می شود با استفاده از خاصیت مغناطیسی ،نیروی کششی باعث می شود که تعدادی کنتاکت عایق شده از یکدیگر به ترمینال های ورودی  و خروجی کلید متصل شود و یا باعث گردد کنتاکت ها بسته ی کنتاکتور با ز شوند .در صورتی که مدار تغذیه ی بوبین کنتاکتور قطع شود در اثر نیروی فلزی که داخل کلید قرار دارد هسته ی متحرک دوباره به حالت اول باز می گردد.

مزایای استفاده از کنتاکتورها :

کنتاکتورها نسبت به کلیدهای دستی صنعتی مزایای به شرح زیر دارند :

1.       مصرف کننده از راه دور کنترل می شود

2.      مصرف کننده از چند محل کنترل می شود

3.      امکان طراحی مدار فرمان اتوماتیک برای مراحل مختلف کا رمصرف کننده وجود دارد

4.      سرعت قطع و وصل کلید زیاد و استهلاک آن کم است

5.      از نظر حفاظتی مطمئن ترند و حفاظت مناسب تر و کامل تر دارند

6.      عمر موثر شان بیشتر است

7.      هنگام قطع برق ،مدار مصرف کننده نیز قطع می شود و به استارت مجدد نیاز پیدا می کند در نتیجه از خطرات وصل ناگهانی دستگاه جلوگیری می گردد.

کنتاکتور برای جریان های AC, DC ساخته می شود .

تفاوت این دو نوع کنتاکتور در آن است که در کنتاکتورهای AC از یک حلقه ی اتصال کوتاه برای جلوگیری از لرزش حاصل از فرکانس برق استفاده می گردد.نیروی کششی یک مغناطیسی الکتریکی جریان متناوب ،متناسب با محدور جریان عبوری از آن و در نتیجه متناسب با مجذور اندکسیون مغناطیسی است .

در لحظاتی که مقدار نیروی کششی بیش تر از نیروی مقاوم فنرهای کنتاکتور باشد هسته ی کنتاکتور جذب می شود و در لحظاتی که مقدار نیروی کششی کمتر از مقدار نیروی فنرها شود هسته ی متحرک لرزش و صدا ایجاد خواهد شد .

این نوسانات را می توان به وسیله ی یک حلقه ی بسته که در سطح قطب ها جاسازی شده و حدود نصف تا 3/2 سطح هر قطب را پوشانده است از بین ببرد و لرزش که در حالت اتصال کوتاه قرار گرفته و از آن جریان القایی عبور می کند و باعث می شود در مدار هسته فوران مغناطیسی فرعی ایجاد کند این فوران فرعی با فوران اصلی اختلاف فاز دارد و ر زمانی که نیروی کششی حاصل از فوران اصلی صفر باشد نیروی کششی حاصل ا زفوران ماکزیمم خواهد بود و در حالتی که نیروی حاصل

 در فوران ماکزیمم باشد این نیرو صفر خواهد بود و چون جمع این دو نیرو به هسته ی متحرک اثر می کند نیروی کششی د رهر لحظه از نیروی مقاومت فنر بیشتر خواهد بود .ولتاژ تغذیه ی بوبین کنتاکتورها متفاوت است و از 24 تا 380 ولت ساخته می شود د راکثر  کشورهای صنعتی برای حفاظت بیشتر ،تغذیه ی بوبین کنتاکتورها را زیر ولتاژ حفاظت شده (65 ولت)انتخاب می کنند و یا برای تغذیه مدار فرمان ،ترانسفورماتور مجزا کننده بکار می برند.

کنتاکتور های سری D اشنایدر از پرفروش ترین سری کنتاکتور های نمایندگی اشنایدر در جهان است.این سری از کنتاکتورها با مصارفی همچون استفاده در الکتروموتورها،بانک های خازنی،مدارات روشنایی و سایر تجهیزات الکتریکی باعث محبوبیت خود در بین مصرف کنندگان شده است.سری D کنتاکتور های اشنایدر دارای بالاترین ضریب امنیت و قابلیت اطمینان و همچنین بالاترین عمر مفید در بخش مکانیکی در بین کنتاکتورهای موجود است.

این سری از کنتاکتور دارای رنج های مختلف ولتاژی است.ولتاژ بوبین این سری از 24 ولت AC/DC تا ولتاژ 380 ولت AC قابل تغییر است که بسته به نیاز مشتریان و صنعت می توان از هر کدام بهره برد.در سری کنتاکتور های اشنایدر بر خلاف کنتاکتورهای زیمنس به جای سنجش کنتاکتور بر حسب توان از آمپر استفاده می شود.کنتاکتورهای اشنایدر دارای رنج آمپری از 9 تا 95 آمپر و در ولتاژ220 ولت تا 150 آمپر را نیز شامل می شود.

کنتاکتور های اشنایدر با استفاده از پیچهای موجود و همچینین ابعاد کوچک و راه اندازی آسان کار را برای استفاده اژ آن راحت و ممکن کرده است.این سری از کناکتورهای اشنایدر الکتریک این اطمینان رو می دهد که در صورت خزش هادی و یا جرقه به صورت لحظه ای به دلیل استفاده از مواد مستحکم و طراحی خوب آن هیچگونه خلل و توقفی در روند کار کنتاکتور ایجاد نشود.

مشخصات فنی:

کد فنی    LC1D09B7
تعداد کنتاکتهای کمکی    1NO+1NC
توان 380/400V , kW    4
جريان مجاز غير موتوری AC1(آمپر)    25
جريان مجاز موتوری AC3(آمپر)    9

ولتاژ تغذیه 24VAC

مشخصات محصول ثبت نشده !
تماس با ما 021 - 33 95 61 00