ساعت کار مدل LE8N آتونیکس

ساعت کار مدل LE8N آتونیکس

تایمر چیست؟ تایمر نوعی ساعت است که برای اندازه گیری فاصله زمانی خاص استفاده می شود. تایمرها را می توان به دو نوع اصلی تقسیم کرد. یک تایمر که از صفر برای اندازه گیری زمان سپری شده به صفر می رسد، اغلب به عنوان یک کرونومتر نامیده می شود، در حالی که یک دستگاه که از یک فاصله زمانی معین شمارش می کند، معمولا تایمر نامیده می شود.. تایمرها به چند دسته تقسیم می شوند : 1.تایمر مکانیکی 2.تایمر دیجیتال 3. ...

موجودی : موجود در انبار

دسته ها :

برچسب محصول :


تایمر چیست؟

تایمر نوعی ساعت است که برای اندازه گیری فاصله زمانی خاص استفاده می شود. تایمرها را می توان به دو نوع اصلی تقسیم کرد. یک تایمر که از صفر برای اندازه گیری زمان سپری شده به صفر می رسد، اغلب به عنوان یک کرونومتر نامیده می شود، در حالی که یک دستگاه که از یک فاصله زمانی معین شمارش می کند، معمولا تایمر نامیده می شود.. تایمرها به چند دسته تقسیم می شوند :

1.تایمر مکانیکی

2.تایمر دیجیتال

3.تایمر نرم افزار

 

تایمر مکانیکی

. تایمر مکانیکی معمولا با چرخاندن یک شماره به فاصله زمانی مورد نظر تنظیم می شود. آنها مشابه ساعت زنگ دار مکانیکی عمل می کنند؛ انرژی در mainspring یک چرخ تعادل را برای چرخش به عقب و جلو ایجاد می کند. هر چرخش چرخ چرخ دنده را برای حرکت به جلو با یک مقدار ثابت آزاد می کند، و باعث می شود که شماره گیری به طور پیوسته عقب بماند تا زمانی که یک دستگیره اهرمی به زنگ ضربه می خورد صفر برسد.

ساده ترین و قدیمی ترین نوع تایمر مکانیکی ساعت قد بلند است که در آن یک مقدار ثابت شن و ماسه از طریق یک بازه باریک از یک محفظه به دیگری برای اندازه گیری یک فاصله زمانی تخلیه می شود.

تایمرهای دیجیتال

یک تایمر دیجیتال ساده اجزای داخلی شامل تخته مدار با تراشه کنترل و صفحه نمایش LED، باتری و زنگ هشدار قابل مشاهده است.

تایمر دیجیتال ساعتهای معکوس کوارتز با الکترونیک خاص است و دقت بیشتری از تایمرهای مکانیکی دارد. تایمر دیجیتال  دارای الکترونیک دیجیتال است، اما ممکن است یک نمایشگر آنالوگ یا دیجیتال داشته باشد. مدارهای مجتمع منطق دیجیتالی را به طوری ارزان قیمت ساخته اند که تایمر الکترونیک ارزان تر از بسیاری از تایمر مکانیکی و الکترومکانیکی است. تایمرهای فردی به عنوان یک سیستم کامپیوتری ساده تک چیپ، شبیه به یک ساعت و معمولا با استفاده از تکنولوژی همان، تولید انبوه، اجرا می شود.

بسیاری از تایمرها در حال حاضر در نرم افزار اجرا می شوند. کنترل کننده های مدرن از یک کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی (PLC) به جای یک جعبه پر از قطعات الکترومکانیکی استفاده می کنند. منطق معمولا به عنوان اگر رله ها طراحی شده است، با استفاده از یک زبان رایانه ای خاص به نام منطق نردبان. در PLC ها، تایمر معمولا توسط نرم افزار ساخته شده به کنترلر شبیه سازی شده است. هر تایمر فقط یک ورودی در جدول نگهداری شده توسط نرم افزار است.

تایمر دیجیتال در دستگاه های ایمنی مانند تایمر گاز استفاده می شود

تایمر نرم افزار

این تایمرها دستگاهها یا قسمتهای دستگاه نیستند؛ آنها فقط به عنوان کد کامپیوتر وجود دارد. آنها بر روی دقت یک ژنراتور ساعت معمولا به یک دستگاه سخت افزاری که نرم افزار را اجرا می کند، تکیه می کنند.

ویژگی های اصلی

● ورودی ولتاژ و مدل نور پس زمینه ( تنظیم جدید(

● مشخصات زمانی (به روز رسانی(

● بدون انرژی اضافی با توجه به باتری داخلی

● روش ورودی سیگنال: بدون ولتاژ ورودی، ولتاژ ورودی، ولتاژ ورودی آزاد

●  نوع ترمینال پیچی ( پوشش ترمینال اتصال(

● نمایشگر ال سی دی

● ساختار حفاظتیIP66

 

مشخصات محصول ثبت نشده !
تماس با ما 021 - 33 95 61 00