سنسور التراسونیک مدل UM30-214113 Sick

سنسور التراسونیک مدل UM30-214113 Sick

سنسور التراسونیک سنسورهای التراسونیک Ultrasonic نوعی حسگر صوتی است که به سه دسته تقسیم می شود: فرستنده ها، گیرنده ها و گیرنده های فرستنده. فرستنده ها سیگنال های الکتریکی را به سونوگرافی تبدیل می کنند، گیرنده های سونوگرافی را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کنند و فرستنده ها می توانند فرستنده و گیرنده اولتراسوند را دریافت کنند. به روش مشابه رادار و سونار، مبدل های التراسونیک در سیستم هایی استفاده می شود که اهداف را با تفسیر سیگنال های بازتابی ارزیابی می کنند. برای ...

موجودی : موجود در انبار


سنسور التراسونیک

سنسورهای التراسونیک Ultrasonic نوعی حسگر صوتی است که به سه دسته تقسیم می شود: فرستنده ها، گیرنده ها و گیرنده های فرستنده. فرستنده ها سیگنال های الکتریکی را به سونوگرافی تبدیل می کنند، گیرنده های سونوگرافی را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کنند و فرستنده ها می توانند فرستنده و گیرنده اولتراسوند را دریافت کنند.

به روش مشابه رادار و سونار، مبدل های التراسونیک در سیستم هایی استفاده می شود که اهداف را با تفسیر سیگنال های بازتابی ارزیابی می کنند. برای مثال، با اندازه گیری زمان بین ارسال سیگنال و دریافت اکو، فاصله ی یک شی را می توان محاسبه کرد. سنسورهای اولتراسونیک درواقع میکروفن هستند که صدای اولتراسونیک را که در شرایط خاص وجود دارد، تشخیص می دهد.

عملکرد سنسورهای التراسونیک

سنسورهای التراسونیک را می توان برای اندازه گیری سرعت و جهت باد (انمومتر)، سطح مخزن یا کانال مایع و سرعت هوا و یا آب استفاده نمود. برای اندازه گیری سرعت یا جهت، یک دستگاه از آشکارسازهای چندگانه استفاده می کند و سرعت را از فاصله نسبی به ذرات در هوا یا آب محاسبه می کند. برای اندازه گیری سطح مخزن یا کانال مایع، و همچنین سطح دریا (سنجش تور)، سنسور فاصله (دامنه) را به سطح سیال اندازه گیری می کند. برنامه های کاربردی دیگر عبارتند از: رطوبت، سونار، سونوگرافی پزشکی، آلارم سارق، آزمایش غیر مخرب و شارژ بی سیم.

در این سیستم ها معمولا از یک مبدل استفاده می کنند که امواج صوتی را در محدوده اولتراسونیک بالاتر از 18 کیلوهرتز می گذارد، با تبدیل انرژی الکتریکی به صدا، سپس با دریافت امواج صوتی به انرژی الکتریکی تبدیل می شود که می تواند اندازه گیری و نمایش داده شود.

با استفاده از  تکنولوژی سنسورهای التراسونیک همچنین می توان اشیای در حال نزدیک شدن و موقعیت های خود را شناسایی نمود.

محدوده عملیاتی، محدوده محدود 350 میلیمتر ... 3400 میلیمتر، 5000 میلی متر
هدف طبیعی اشیاء
وضوح ≥ 0.18 میلیمتر
تکرارپذیری ± 0.15٪ 1)
دقت ± 1٪ 1) 2)
تعادل دما ✔
زمان پاسخ 180 میلی ثانیه
زمان خروجی 43 میلی ثانیه
فرکانس التراسونیک (معمولی) 120 کیلوهرتز
منطقه تشخیص (معمولی) نمودارها را ببینید
عملکرد اضافی آموزش خروجی آنالوگ، مقیاس خروجی های آنالوگ، خروجی آنالوگ خروجی، انتخاب اتوماتیک خروجی آنالوگ یا خروجی ولتاژ، جبران درجه حرارت، هماهنگ سازی تا 10 سنسور، تالیف: بدون متقابل تا 10 سنسور، اندازه گیری مجموعه فیلترها: فیلتر ارزش، قدرت فیلتر، حساسیت قابل تنظیم، سرکوب پیش زمینه و منطقه تشخیص، نمایش خاموش، تنظیم مجدد به کارخانه پیش فرض

مشخصات محصول ثبت نشده !
تماس با ما 021 - 33 95 61 00