سنسور خازنی قطر 18 مدل CUP18R-8NA هانیانگ

سنسور خازنی قطر 18 مدل CUP18R-8NA هانیانگ

سنسورهای مجاورتی خازنی سنسور نوعی کلید فرمان دهنده است که بدون برخورد فیزیکی دست یا هر وسیله ی دیگری توسط سیستم چشم الکتریکی ا فاصله خاص با توجه به نوع سنسور واکنش نشان می دهد و فرمان صادر می کند همچنین به وسیله ی رله ای که در داخل آن به کار رفته است کنتاکت را باز می کند یا می بندد . از انواع سنسورهای مجاورتی می توان به سنسورهای مجاورتی خازنی اشاره نمود سنسورهای خازنی شباهت زیادی به سنسورهای القایی ...

موجودی : موجود در انبار

دسته ها :


سنسورهای مجاورتی خازنی

سنسور نوعی کلید فرمان دهنده است که بدون برخورد فیزیکی دست یا هر وسیله ی دیگری توسط سیستم چشم الکتریکی ا فاصله خاص با توجه به نوع سنسور واکنش نشان می دهد و فرمان صادر می کند همچنین به وسیله ی رله ای که در داخل آن به کار رفته است کنتاکت را باز می کند یا می بندد .

از انواع سنسورهای مجاورتی می توان به سنسورهای مجاورتی خازنی اشاره نمود سنسورهای خازنی شباهت زیادی به سنسورهای القایی دارند با این تفاوت که سنسور القایی فقط قابلیت تشخیص مواد فلزی را دارند ولی سنسور خازنی علاوه بر آن قابلیت تشخیص مواد غیر فلزی و حتی مایعات و پارچه را نیز دارند .

اساس کار سنسورهای خازنی بر مبنای اندازه گیری تغییر ظرفیت یک خازن در اثر نزدیک شدن قطعات فلزی یا غیر فلزی می باشد .

تشخیص اجسام مختلف توسط سنسورهای خازنی به موارد ذیل بستگی دارد :

1-فاصله جسم تا ناحیه حساس سنسور

2-ثابت دی الکتریک جسم

3-ابعاد جسم

دربعضی از موارد استفاده از سنسورهای خازنی الزامی است مثال:

  • تعیین سطح آب در بطری های پلاستیکی:

 

با توجه به پائین بودن ثابت دی الکتریکی پلاستیک از آب ،این سنسور می تواند به منظور تشخیص سطح آب بطری های پلاستیکی مورد استفاده قرار گیرد .

  • تشخیص اجسام مات و سیاه :

در تشخیص اجسام سیاه و مات استفاده از سنسورهای نوری امکان پذیر نمی باشد به همین دلیل از سنسورهای خازنی یا سنسورهای التراسونیک استفاده می کنند .

  • تشخیص سیم یا کابل های مسی:

سنسورهای خازنی توانایی تشخیص سیم یا کابل های مسی را به سادگی دارند .سنسورهای خازنی معمولا به صورت استوانه ای در قطرهای 30-18-12-6 میلی متر و یا بدنه پلاستیکی و یا فلزی ساخته می شود و البته در برخی موارد خاص به صورت مکعبی همچنین اشکال دیگر نیز ساخته می شوند .

سنسورهای خازنی همانند خازنها کار می کنند و در صورت حضور جسم در میدان آن ظرفیتش تغییر می کند و یک سیگنال به کنترلر ارسال می کند .   تشخیص مواد گوناگون شامل:آهن،فلز،پلاستیک،آب،سنگ،دانه و غیره
     عمر طولانی و قابلیت اطمینان بالا
     دارای مدار محافظ در برابر افزایش ناگهانی ولتاژ،مدار داخلی محافظ در برابر پلاریته معکوس ولتاژ تغذیه(انواع DC)
     دارای مدار محافظ در برابر افزایش ناگهانی ولتاژ(انواع AC)
     دارای تنظیم کننده حساسیت داخلی برای تنظیم آسان تر

سنسور خازنی قطر 18 با فاصله 8 میلی متر – NPN/NO

مشخصات محصول ثبت نشده !
تماس با ما 021 - 33 95 61 00