سنسور نوری آینه دار 5 متر مدل KPS-ALTR کوینو

سنسور نوری آینه دار 5 متر مدل KPS-ALTR کوینو

سنسور نوری  سنسور نوری (حسگر فوتوالکتریک و یا چشم الکترونیکی)، حسگری  است که برای کشف فاصله، عدم وجود یا حضور یک شی با استفاده از یک فرستنده نور، اغلب مادون قرمز و یک گیرنده فوتوالکتریک استفاده می شود. آنها عمدتا در تولید صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع سنسور نوری یک سنسورنوری حاوی اپتیک همراه با الکترونیک است. این فقط یک منبع برق نیاز دارد این سنسور، مدولاسیون، demodulation، تقویت و سوئیچینگ خروجی خود را انجام می دهد. بعضی از سنسورهای نوری خود گنجانده شده از گزینه هایی مانن ...

موجودی : موجود در انبار

دسته ها :


سنسور نوری 

سنسور نوری (حسگر فوتوالکتریک و یا چشم الکترونیکی)، حسگری  است که برای کشف فاصله، عدم وجود یا حضور یک شی با استفاده از یک فرستنده نور، اغلب مادون قرمز و یک گیرنده فوتوالکتریک استفاده می شود. آنها عمدتا در تولید صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع سنسور نوری

یک سنسورنوری حاوی اپتیک همراه با الکترونیک است. این فقط یک منبع برق نیاز دارد این سنسور، مدولاسیون، demodulation، تقویت و سوئیچینگ خروجی خود را انجام می دهد. بعضی از سنسورهای نوری خود گنجانده شده از گزینه هایی مانند تایمر یا شمارنده کنترل داخلی استفاده می کنند. به علت پیشرفت تکنولوژیکی، سنسورهای نوری خود را به طور فزاینده ای کوچکتر کرده اند.

سنسورهای نوری از راه دور که برای سنجش از راه دور مورد استفاده قرار می گیرند، تنها شامل اجزای نوری حسگر می باشند. مدار برای ورودی برق، تقویت و تعویض خروجی در جای دیگر قرار دارد، معمولا در یک پانل کنترل. این اجازه می دهد تا سنسور خود را بسیار کوچک باشد. همچنین کنترل کننده های حسگر در دسترس هستند زیرا ممکن است بزرگتر باشند.

وقتی فضا محدود می شود یا حتی محیط زیست حتی برای سنسورهای از راه دور خصمانه، ممکن است از فیبر نوری استفاده شود. فیبرهای نوری، اجزای حساس مکانیکی منفعل هستند. آنها ممکن است با سنسورهای از راه دور یا خودسوزی استفاده شوند. آنها هیچ مدار الکتریکی و بدون قطعات متحرک ندارند و می توانند با خیال راحت نور را در محیط های خصمانه و بیرونی قرار دهند

حالت های حساس

آرایش از طریق پرتو شامل گیرنده واقع در خط دید از فرستنده است. در این حالت، هنگامی که پرتو نور از فرستنده به گیرنده مسدود می شود، یک شی تشخیص می شود.

یک ترتیب بازتاب دهنده، فرستنده و گیرنده را در یک محل قرار می دهد و از یک بازتابنده استفاده می کند تا پرتو نور متناظر را از فرستنده به گیرنده باز کند. هنگامی که پرتو قطع می شود و قادر به رسیدن به گیرنده نیست، یک شی حس می شود.

تشخیص نزدیکی (diffused)یکی است که در آن پرتو منتخب باید از جسم به منظور رسیدن به گیرنده بازتاب شود. در این حالت، یک شی وقتی که گیرنده منبع منبع را می بیند، تشخیص داده می شود، نه زمانیکه نمی تواند آن را ببیند. همانطور که در سنسورهای بازتابنده ی یکپارچه، فرستنده ها و گیرنده های منتشر شده در همان مسکن قرار گرفته اند. اما هدف به عنوان بازتابنده عمل می کند، به طوری که تشخیص نور از جسم اختلال منعکس می شود. فرستنده یک پرتو نور (اغلب مادون قرمز، قرمز قابل مشاهده، یا لیزر) پالس می فرستد که در تمام جهات پخش می شود و یک منطقه تشخیص را پر می کند. هدف سپس وارد منطقه می شود و بخشی از پرتو را به گیرنده منتقل می کند. تشخیص رخ می دهد و خروجی روشن یا خاموش می شود زمانی که نور کافی در گیرنده می افتد.

برخی از سنسورهای نوری دارای دو نوع مختلف عملیاتی، نور کار (Light ON) و تاریکی کار (Dark ON) عمل می کنند. هنگامی که گیرنده "دریافت" سیگنال فرستنده را فعال می کند، چشم های روشن عکس عمل می کنند. هنگامی که گیرنده "سیگنال فرستنده" را دریافت نمی کند، چشم های تاریک عمل می کنند.

محدوده تشخیص یک سنسور نوری  "میدان دید" آن است، یا حداکثر فاصله زمانی که سنسور می تواند اطلاعات را به دست آورد، مگر حداقل فاصله. حداقل شی قابل تشخیص کوچکترین شی که سنسور می تواند تشخیص دهد. سنسورهای دقیق تر اغلب می توانند حداقل اشیا قابل تشخیص از اندازه منفی داشته باشند.

 

نوع سنسور : سنسور نوری رفلکتوری

فاصله دید : حداکثر 5 متر

زمان پاسخ : ماکزیمم 20 میلی ثانیه

منبع تغذیه : 24 الی 240 ولت AC یا 24 الی 240 ولت DC

توان مصرفی : حداکثر 2 وات

تنظیم حساسیت : yes

ولوم تنظیم Dark ON و Light ON : yes

خروجی : دارای خروجی رله

دمای کارکرد : 20- الی 60 درجه سانتیگراد

درجه حفاظتی : IP65 (مطابق با استاندارد IEC)

نام شرکت سازنده : کوینو

نام کشور سازنده : کره ی جنوبی

مدت زمان گارانتی : 18 ماه

استاندارد CE اروپا : yes

سنسور نوری رفلکتوری
نوع سنسور
حداکثر 5 متر
فاصله دید
ماکزیمم 20 میلی ثانیه
زمان پاسخ
24 الی 240 ولت AC یا 24 الی 240 ولت DC
منبع تغذیه
حداکثر 2 وات
توان مصرفی
yes
تنظیم حساسیت
yes
ولوم تنظیم Dark ON و Light ON
دارای خروجی رله
خروجی
20- الی 60 درجه سانتیگراد
دمای کارکرد
IP65 (مطابق با استاندارد IEC)
درجه حفاظتی
کوینو
نام شرکت سازنده
18 ماه
مدت زمان گارانتی
yes
استاندارد CE اروپا
تماس با ما 021 - 33 95 61 00