سنسور نوری مدل آتونیکس BEN5M-MFR

سنسور نوری مدل آتونیکس BEN5M-MFR

سنسور نوری سنسور نوری (حسگر فوتوالکتریک و یا چشم الکترونیکی)، حسگری  است که برای کشف فاصله، عدم وجود یا حضور یک شی با استفاده از یک فرستنده نور، اغلب مادون قرمز و یک گیرنده فوتوالکتریک استفاده می شود. آنها عمدتا در تولید صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع سنسور نوری یک سنسورنوری حاوی اپتیک همراه با الکترونیک است. این فقط یک منبع برق نیاز دارد این سنسور، مدولاسیون، demodulation، تقویت و سوئیچینگ خروجی خود را انجام می دهد. بعضی از سنسورهای نوری خود گنجان ...

موجودی : موجود در انبار

دسته ها :

برچسب محصول :


سنسور نوری

سنسور نوری (حسگر فوتوالکتریک و یا چشم الکترونیکی)، حسگری  است که برای کشف فاصله، عدم وجود یا حضور یک شی با استفاده از یک فرستنده نور، اغلب مادون قرمز و یک گیرنده فوتوالکتریک استفاده می شود. آنها عمدتا در تولید صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع سنسور نوری

یک سنسورنوری حاوی اپتیک همراه با الکترونیک است. این فقط یک منبع برق نیاز دارد این سنسور، مدولاسیون، demodulation، تقویت و سوئیچینگ خروجی خود را انجام می دهد. بعضی از سنسورهای نوری خود گنجانده شده از گزینه هایی مانند تایمر یا شمارنده کنترل داخلی استفاده می کنند. به علت پیشرفت تکنولوژیکی، سنسورهای نوری خود را به طور فزاینده ای کوچکتر کرده اند.

سنسورهای نوری از راه دور که برای سنجش از راه دور مورد استفاده قرار می گیرند، تنها شامل اجزای نوری حسگر می باشند. مدار برای ورودی برق، تقویت و تعویض خروجی در جای دیگر قرار دارد، معمولا در یک پانل کنترل. این اجازه می دهد تا سنسور خود را بسیار کوچک باشد. همچنین کنترل کننده های حسگر در دسترس هستند زیرا ممکن است بزرگتر باشند.

وقتی فضا محدود می شود یا حتی محیط زیست حتی برای سنسورهای از راه دور خصمانه، ممکن است از فیبر نوری استفاده شود. فیبرهای نوری، اجزای حساس مکانیکی منفعل هستند. آنها ممکن است با سنسورهای از راه دور یا خودسوزی استفاده شوند. آنها هیچ مدار الکتریکی و بدون قطعات متحرک ندارند و می توانند با خیال راحت نور را در محیط های خصمانه و بیرونی قرار دهند

حالت های حساس

آرایش از طریق پرتو شامل گیرنده واقع در خط دید از فرستنده است. در این حالت، هنگامی که پرتو نور از فرستنده به گیرنده مسدود می شود، یک شی تشخیص می شود.

یک ترتیب بازتاب دهنده، فرستنده و گیرنده را در یک محل قرار می دهد و از یک بازتابنده استفاده می کند تا پرتو نور متناظر را از فرستنده به گیرنده باز کند. هنگامی که پرتو قطع می شود و قادر به رسیدن به گیرنده نیست، یک شی حس می شود.

تشخیص نزدیکی (diffused)یکی است که در آن پرتو منتخب باید از جسم به منظور رسیدن به گیرنده بازتاب شود. در این حالت، یک شی وقتی که گیرنده منبع منبع را می بیند، تشخیص داده می شود، نه زمانیکه نمی تواند آن را ببیند. همانطور که در سنسورهای بازتابنده ی یکپارچه، فرستنده ها و گیرنده های منتشر شده در همان مسکن قرار گرفته اند. اما هدف به عنوان بازتابنده عمل می کند، به طوری که تشخیص نور از جسم اختلال منعکس می شود. فرستنده یک پرتو نور (اغلب مادون قرمز، قرمز قابل مشاهده، یا لیزر) پالس می فرستد که در تمام جهات پخش می شود و یک منطقه تشخیص را پر می کند. هدف سپس وارد منطقه می شود و بخشی از پرتو را به گیرنده منتقل می کند. تشخیص رخ می دهد و خروجی روشن یا خاموش می شود زمانی که نور کافی در گیرنده می افتد.

برخی از سنسورهای نوری دارای دو نوع مختلف عملیاتی، نور کار (Light ON) و تاریکی کار (Dark ON) عمل می کنند. هنگامی که گیرنده "دریافت" سیگنال فرستنده را فعال می کند، چشم های روشن عکس عمل می کنند. هنگامی که گیرنده "سیگنال فرستنده" را دریافت نمی کند، چشم های تاریک عمل می کنند.

محدوده تشخیص یک سنسور نوری  "میدان دید" آن است، یا حداکثر فاصله زمانی که سنسور می تواند اطلاعات را به دست آورد، مگر حداقل فاصله. حداقل شی قابل تشخیص کوچکترین شی که سنسور می تواند تشخیص دهد. سنسورهای دقیق تر اغلب می توانند حداقل اشیا قابل تشخیص از اندازه منفی داشته باشند.

سنسور نوری رفلکتوری آتونیکس بر اساس نور مدوله شده  و دریافت انعکاس این نور از رفلکتور عمل می کند بخش فرستنده و گیرنده در این سنسورها در کنار یکدیگر و در داخل یک کیس نصب می شود با برخورد نور به رفلکتور نور تحت زاویه ای معین به صورت یک خط مستقیم به سمت گیرنده سنسور انعکاس داده می شود در صورتیکه مانع در مسیر انعکاس این نور قرار گیرد دیگر امکان دریافت این نور توسط گیرنده فراهم نیست در نتیجه سنسور وجود مانع را تشخیص داده و خروجی سنسور تغییر وضعیت می دهد .

فاصله سوئیچینگ در سنسورهای نوری رفکلتوری از سنسور نوری یکطرفه بیشتر و نسبت به سنسور نوری دو طرفه فاصله سوئیچینگ کمتری دارد .

ازجمله کاربردهای سنسورهای نوری رفلکتوری سنسور نوری BEN5M-MFR می توان به  موارد ذیل اشاره نمود :

1)کنترل میزان شل شدن پارچه یا ورق توسط چند سنسور نوری رفلکتور می تواند صورت پذیرد .

2) شمارش قطعات عبوری از روی نوار نقاله که در این مورد فقط نیاز به نصب رفلکتور در یک طرف نقاله می باشد .

باید توجه داشت  که امکان شمارش اجسام مات و سیاه با استفاده از این نوع سنسور ها صورت پذیر می باشد و تمام موارد کنترلی این نوع سنسورها منوط به اجسام مات و تیره می باشد .

کاربرد سنسور نوری رفلکتوری

سنسور نوری رفلکتوری در صنایع جهت شمارش قطعات سیاه یا مات در نوار نقاله به کار برده می شود به گونه ای که یکطرف سنسور نوری درطرف دیگر دقیقا روبروی آن رفلکتور قرار می گیرد و زمانی که قطعه از بین این دو رد می شود سنسور نوری آنرا تشخیص می دهد.

ویژگی های اصلی سنسور نوری BEN5M-MFR
  ● کوچک و نوع منبع انرژی توکار
  ● نصب و راه اندازی آسان با شاخص های LED روی محصول
  ● قادر به تنظیم حالت عملیات های VR (نور روشن / تیره)
  ● چراغ نشانگر وضعیت و خروجی
  ● دیود نوری IC توکار برای نور محیطی و نویز الکتریکی
  کاربردها
* سنجش موقعیت، حضور و عدم حضور بطری در خطوط تولید

سنسور نوری رفلکتوری
نوع سنسور نوری
0.1 تا 5 متر
فاصله دید
24-240VAC/DC
ولتاژ تغذیه
رله/NO/NC
نوع خروجی
Light & Dark On
حالت کاربری
آینه ای
نوع
مکعبی
شکل
کابلی
نوع اتصال
20°-~60°
دمای کارکرد
35 ~ 85 %
رطوبت کاری
آتونیکس
شرکت سازنده
کره جنوبی
کشور سازنده
تماس با ما 021 - 33 95 61 00