سنسور نوری مدل BRP100-DDT آتونیکس

سنسور نوری مدل BRP100-DDT آتونیکس

سنسور نوری سنسور نوری (حسگر فوتوالکتریک و یا چشم الکترونیکی)، حسگری  است که برای کشف فاصله، عدم وجود یا حضور یک شی با استفاده از یک فرستنده نور، اغلب مادون قرمز و یک گیرنده فوتوالکتریک استفاده می شود. آنها عمدتا در تولید صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع سنسور نوری یک سنسورنوری حاوی اپتیک همراه با الکترونیک است. این فقط یک منبع برق نیاز دارد این سنسور، مدولاسیون، demodulation، تقویت و سوئیچینگ خروجی خود را انجام می دهد. بعضی از سنسورهای نوری خود گنجان ...

موجودی : موجود در انبار

دسته ها :

برچسب محصول :


سنسور نوری

سنسور نوری (حسگر فوتوالکتریک و یا چشم الکترونیکی)، حسگری  است که برای کشف فاصله، عدم وجود یا حضور یک شی با استفاده از یک فرستنده نور، اغلب مادون قرمز و یک گیرنده فوتوالکتریک استفاده می شود. آنها عمدتا در تولید صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع سنسور نوری

یک سنسورنوری حاوی اپتیک همراه با الکترونیک است. این فقط یک منبع برق نیاز دارد این سنسور، مدولاسیون، demodulation، تقویت و سوئیچینگ خروجی خود را انجام می دهد. بعضی از سنسورهای نوری خود گنجانده شده از گزینه هایی مانند تایمر یا شمارنده کنترل داخلی استفاده می کنند. به علت پیشرفت تکنولوژیکی، سنسورهای نوری خود را به طور فزاینده ای کوچکتر کرده اند.

سنسورهای نوری از راه دور که برای سنجش از راه دور مورد استفاده قرار می گیرند، تنها شامل اجزای نوری حسگر می باشند. مدار برای ورودی برق، تقویت و تعویض خروجی در جای دیگر قرار دارد، معمولا در یک پانل کنترل. این اجازه می دهد تا سنسور خود را بسیار کوچک باشد. همچنین کنترل کننده های حسگر در دسترس هستند زیرا ممکن است بزرگتر باشند.

وقتی فضا محدود می شود یا حتی محیط زیست حتی برای سنسورهای از راه دور خصمانه، ممکن است از فیبر نوری استفاده شود. فیبرهای نوری، اجزای حساس مکانیکی منفعل هستند. آنها ممکن است با سنسورهای از راه دور یا خودسوزی استفاده شوند. آنها هیچ مدار الکتریکی و بدون قطعات متحرک ندارند و می توانند با خیال راحت نور را در محیط های خصمانه و بیرونی قرار دهند

حالت های حساس

آرایش از طریق پرتو شامل گیرنده واقع در خط دید از فرستنده است. در این حالت، هنگامی که پرتو نور از فرستنده به گیرنده مسدود می شود، یک شی تشخیص می شود.

یک ترتیب بازتاب دهنده، فرستنده و گیرنده را در یک محل قرار می دهد و از یک بازتابنده استفاده می کند تا پرتو نور متناظر را از فرستنده به گیرنده باز کند. هنگامی که پرتو قطع می شود و قادر به رسیدن به گیرنده نیست، یک شی حس می شود.

تشخیص نزدیکی (diffused)یکی است که در آن پرتو منتخب باید از جسم به منظور رسیدن به گیرنده بازتاب شود. در این حالت، یک شی وقتی که گیرنده منبع منبع را می بیند، تشخیص داده می شود، نه زمانیکه نمی تواند آن را ببیند. همانطور که در سنسورهای بازتابنده ی یکپارچه، فرستنده ها و گیرنده های منتشر شده در همان مسکن قرار گرفته اند. اما هدف به عنوان بازتابنده عمل می کند، به طوری که تشخیص نور از جسم اختلال منعکس می شود. فرستنده یک پرتو نور (اغلب مادون قرمز، قرمز قابل مشاهده، یا لیزر) پالس می فرستد که در تمام جهات پخش می شود و یک منطقه تشخیص را پر می کند. هدف سپس وارد منطقه می شود و بخشی از پرتو را به گیرنده منتقل می کند. تشخیص رخ می دهد و خروجی روشن یا خاموش می شود زمانی که نور کافی در گیرنده می افتد.

برخی از سنسورهای نوری دارای دو نوع مختلف عملیاتی، نور کار (Light ON) و تاریکی کار (Dark ON) عمل می کنند. هنگامی که گیرنده "دریافت" سیگنال فرستنده را فعال می کند، چشم های روشن عکس عمل می کنند. هنگامی که گیرنده "سیگنال فرستنده" را دریافت نمی کند، چشم های تاریک عمل می کنند.

محدوده تشخیص یک سنسور نوری  "میدان دید" آن است، یا حداکثر فاصله زمانی که سنسور می تواند اطلاعات را به دست آورد، مگر حداقل فاصله. حداقل شی قابل تشخیص کوچکترین شی که سنسور می تواند تشخیص دهد. سنسورهای دقیق تر اغلب می توانند حداقل اشیا قابل تشخیص از اندازه منفی داشته باشند.

مشخصات کلی :
ویژگی های اصلی 
* تعمیر و نگهداری و کار سیم کشی ساده تر درانواع اتصال 
* مقاومت در برابر نویز بهبود یافته با پردازش سیگنال دیجیتال
* زمان پاسخ بسیار سریع زیر 1ms
* فاصله تشخیص طولانی (نوع از طریق پرتو ، حداکثر 20متر)
* مقاومت در برابر محیط بسیار عالی با لنز شیشه ای (BR4M)
* ساختار حفاظت IP66 (استاندارد IEC) ※ نوع از طریق پرتو BR (C) سری: IP67 (راه اندازی به زودی

مشخصات محصول ثبت نشده !
تماس با ما 021 - 33 95 61 00