گروه صنعتی حمید الکتریک

حمید الکتریک را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فروش محصولات آتونیکس،هانیانگ،ال اس

ارتباط با گروه صنعتی حمید الکتریک

لاله زار جنوبي روبروي كوچه باربد مجتمع تجاري بوشهري طبقه اول

شماره تماس: 33956100 021

چهارشنبه, 04 بهمن 1396 10:32

سنسور چیست؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سنسور یک دستگاه، ماژول یا زیرسیستم است که هدف آن تشخیص وقایع یا تغییرات در محیط آن است و اطلاعات را به سایر وسایل الکترونیکی، اغلب یک پردازنده کامپیوتری، ارسال می کند. یک سنسور همیشه با سایر وسایل الکترونیکی استفاده می شود، به عنوان ساده به عنوان یک نور و یا پیچیده به عنوان یک کامپیوتر.

سنسورها در اشیاء روزمره مانند دکمه های آسانسور لمسی (سنسور لمسی) و لامپ هایی که با لمس کردن پایه کم و یا روشن هستند، علاوه بر برنامه های بی شماری که بسیاری از مردم هرگز از آن آگاه نیستند استفاده می شود. با پیشرفت در سیستم های میکروکنترلر microcominery و آسان برای استفاده، استفاده از سنسورها فراتر از زمینه های سنتی دما، فشار یا اندازه گیری جریان، [1] به عنوان مثال به سنسورهای MARG گسترش یافته است. علاوه بر این، سنسورهای آنالوگ مانند پتانسیومترها و مقاومت نیروی سنجش هنوز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. برنامه های کاربردی شامل تولید و ماشین آلات، هواپیما و هوا فضا، اتومبیل، پزشکی، رباتیک و بسیاری از جنبه های دیگر زندگی روزمره ما است.

حساسیت سنسور نشان می دهد که مقدار خروجی سنسور تغییر می کند زمانی که مقدار ورودی اندازه گیری شده تغییر می کند. به عنوان مثال، اگر جیوه در دماسنج 1 سانتی متر حرکت کند، وقتی دمای آن 1 درجه سانتی گراد تغییر کند، حساسیت 1 سانتی متر در درجه سانتیگراد است (اساسا شیب Dy / Dx با فرض ویژگی خطی است). بعضی از سنسور ها همچنین می توانند بر آنچه که اندازه گیری می کنند تأثیر بگذارند به عنوان مثال، یک دماسنج دماسنج قرار داده شده به یک فنجان گرم مایع مایعات را خنک می کند در حالی که مایع حرارت گرما را گرم می کند. سنسورها معمولا طراحی شده اند تا تاثیر کوچکی روی اندازه گیری داشته باشند. ساخت سنسور کوچکتر اغلب این را بهبود می دهد و ممکن است مزایای دیگر را معرفی کند. پیشرفت تکنولوژی اجازه می دهد تا بیشتر و بیشتر سنسورها در یک مقیاس میکروسکوپی به عنوان میکروسنسور با استفاده از فناوری MEMS تولید شوند. در اغلب موارد، یک میکروسنسور با سرعت و حساسیت نسبتا بزرگ نسبت به روشهای ماکروسکوپی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. 

 

بازدید 15 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 04 بهمن 1396 10:37
محتوای بیشتر در این بخش: « سری جدید سنسورهای فشار آتونیکس

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

حمید الکتریک را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

لاله زار جنوبي روبروي كوچه باربد مجتمع تجاري بوشهري طبقه اول پلاك ٤٦

02133956100 - 09126959052 - 09352040043