سنسورهای نوری آتونیکس

سنسورهای نوری آتونیکس


سنسورهای نوری آتونیکس

سنسورهای نوری آتونیکس به چند دسته تقسیم می شوند:

  1. سنسور نوری یکطرف

  2. سنسور نوری رفلکتوری

  3. سنسور نوری دو طرفه(فرستنده/گیرنده)

1-سنسور نوری یکطرفه:این مدل سنسورها بدون نیاز به رفلکتور (آینه) و فرستنده / گیرنده کار می کنند و در مکان هایی که امکان نصب رفلکتور یا سنسور دیگر نیست می توان از سنسور نوری یکطرفه استفاده نمود

عملکرد این سنسورها به گونه ای است که هر جسمی که از جلوی آن عبور کند تشخیص می دهد البته تا یک فاصله خاص که روی سنسور نوری تعریف شده است به این ترتیب می توان به مدل BA2M-DDT BA2M-DDT-P اشاره کرد این سنسور نوری یکطرفه از محصولات آتونیکس می باشد که فاصله دید آن 0 تا 2 متر می باشد و کابرد آن در مکان هایی مانند پله برقی و ... استفاده می شود.

2-سنسور نوری رفلکتوری : در این مدل سنسورها از یک رفلکتور(آینه) استفاده میشود به طوری که زمانی که یک جسم بین سنسور نوری و رفلکتور قرار می گیرد سنسور نوری جسم را تشخیص می دهد و به صورت خطی عمل می کند.

سنسورهای نوری رفلکتوری کاربردهای فراوانی دارند از این رو شرکت آتونیکس بنا بر نیاز فراوان این محصول مدل BEN5M-MFR را تولید کرده است.

سنسور نوری BEN5M-MFR پر مصرف ترین سنسور نوری آتونیکس است فاصله دید این سنسور با استفاده از رفلکتور 0 تا 5 متر می باشد و خصوصیت این محصول گسترده بودن ولتاژ تغذیه است 240-24 ولتAC/DC  و دارای رله می باشد.

باتوجه به حساسیت سنسور نوری BEN5M-MFR نسبت به گرد وغبار شرکت آتونیکس مدل ارتقا یافته این محصول (BX5M-MFR-T/BX5M-MFR) را تولید نموده که از لحاظ سطح حفاظتی از BEN5M-MFR بالاتر است ومخصوص محیط های مرطوب و پر گرد وغبار می باشد که شامل دو مدل BX5M-MFR و BX5M-MFR-T که در این مدل تایمر هم به سنسور اضافه شده و می توانی برای تاخییر در خروجی کنتاکت از آن استفاده نمود.

3-سنسور نوری دوطرفه:در فاصله های بیش از 5 متر جهت دقت بیشتر می بایست از سنسورهای  نوری دوطرفه استفاده نمود عملکرد این سنسورها به این شکل است که شامل  یک فرستنده و یک گیرنده است و در یک طرف فرستنده و روبروی آن گیرنده قرار می گیرد و زمانی که جسم از بین آن عبور می کند سنسور نوری آنرا تشخیص میدهد.

سنسور نوری BEN10M-TFR از نوع سنسورهای نوری دوطرفه شرکت آتونیکس می باشد که فاصله دید آن تا 10 متر با تغذیه 24-240VDC/AC و دارای یک رله داخلی می باشد.

 

 

تماس با ما 021 - 33 95 61 00